نوروز90

 

هفته ی قبل ، نشستی در سالن همایش های صدا و سیما ، با حضور معاون سیما (دکتر دارابی) و مجریان جعبه ی جادویی برگزار شد، که در آن به معضلات مجریان خاصه مسایل صنفی این قشر پرداخته شد.دراین نشست ضمن تقدیر از مجریانی که در یکی دو سال اخیر در قاب جادویی خوش درخشیده بودند،برخی مجریان از جمله سودابه آقاجانی و فرزاد حسنی و..انتقادات خود را مطرح کردند.

در این نشست معاون سیما ، اظهارداشت که مجریان سرمایه های رسانه ی ملی هستند و با توجه به جنگ نرم رسانه ای موجود در دنیا،بی اعتنایی به تأثیر گذاری این قشر در جذب مخاطب و اعتلای فرهنگی وعلمی جامعه ، می تواند بستری مناسب برای رسانه های دیگری (که با نگاه مغرضانه و از طریق تهاجم فرهنگی سعی در جذب مخاطب را دارند)  فراهم آورد.  هم چنین وی در راستای حمایت و دلجویی رسانه ای از این قشر تصریح کرد که از این پس حضور بازیگران به عنوان مجری ، ممنوع خواهد شد. شنیده ها حاکی ازآنست که مدیران شبکه های رسانه ای ملی ، نام "احسان علیخانی" و "فرزاد حسنی" را از لیست انتخابی خود برای اجرای برنامه ی مناسبتی تحویل سال 90 خط زده اند. حال آنکه دارابی جهت استمالت و دلجویی از این دو نفر تأکید کرد که هر دو فرد ذکر شده ، در رسانه ی ملی اجرای برنامه ی تحویل سال را برعهده خواهند داشت.

این یک گزارش اجمالی(نه مفصل)و به دور از پرداختن به هامش و حاشیه های موجود و مطروح ، ازاین نشست و چندی از وعده های طرح شده در آن بود. پیش از دوشنبه شب و مطرح شدن رسمی و رسانه ای این خبردر رادیو در برنامه ی "چه فرصتی چه شبی" قصد نوشتن این مطلب را نداشتم،چراکه در دنیای امروز، بسیارند شمار اخباری که یا شالوده ی شان دروغ است ، یا اگر اساس درستی دارند ، آنقدر در کلاف شایعه پیچیده شده اند، که گاهی صحت داشتن اصلش هم شک برانگیز است.ازاین رو قصد نوشتن  و خبردادن از حضور این دو مجری(احسان علیخانی-فرزاد حسنی) در شب تحویل سال 90 را به علتی که اشاره کردم،نداشتم.

اما دوشنبه شب "فرزاد حسنی" در برنامه ی زنده ی "چه فرصتی چه شبی" با یک صداقت رسانه ای(چیزی که تا مدتها،متأسفانه کم نظیر شده بود(منظورم حاشیه های برنامه ی مناسبتی "ماه عسل89" است.)) به اعلام خبری که قبل تر در مورد مجریان شبکه های سیما شنیده می شد، مبادرت کرد.

طبق این خبر، اجرای شبکه 2 سیما به عهده ی "آزاده نامداری"و "احسان کرمی" توأمان هست.درشبکه ی 3 سیما "فرزاد حسنی" و در شبکه5 (اگر اشتباه نکنم.) محمود شهریاری و در شبکه ی جهانی جام جم "احسان علیخانی" اجرا خواهند داشت.

اما،  جای خوشحالی و امیدواری دارد که دراین نشست به تأثیر اجرای تلویزیونی درجنگ نرم افزاری رسانه ها اشاره شد و در کناره ی این مطلب، نگاه اشتباهی که درآن این تصور می شد، که هرکس(ازجمله بازیگران،خاصه جهت جذب مخاطب) توانایی اجرا رادارد،ملغی شد وبه توانمندی هایی که یک مجری باید داشته باشد پرداخته شد.(درهرصورت تجربه ی ناموفق "ماه عسل " با اجرای "حسن جوهرچی" درطی شدن این دیدگاه مؤثرواقع شد.)

به هر حال امیدوارم که نوروز 90، که یک سنت ملی وباستانی با رنگ و بو وفرهنگ اسلامی است هم چنان نسل به نسل انتقال یابد ودرفرهنگ ایرانی-اسلامی ایران زنده باشد و نفس بکشد.گرچه رسانه ها جزِ مؤثرترین ابزارفرهنگی دراین مسأله هستند.اما ای کاش که این رسم در خانواده ها رنگ نبازد.

/ 1 نظر / 15 بازدید
طرفدارهای احسان خواجه امیری از استان البرز

سلامممممممممممممممم نگار جون خوبی ایول نگار من دختر عموی من کارت درست راستی فرزاد در شبکه 3 برنامه سال تحویل 90 مجری گری میکنه نگار جون . احسان خواجه امیری هم میره شبکه 5 برنامه اجرا میکنه دیگه احسان زور کرد صدا و سیما که هتمن باید بری شبکه 5 اجرا کنی احسان بی چاره هم گفت باشه میام .... اینم گفت گوی احسان با سایت خودش.احسان خواجه امیری امروز در گفت و گویی کوتاه با سایت رسمی اطلاع رسانی ، مطالبی در مورد آلبوم آتی اش و حضورش در برنامه ی نوروزی امسال عنوان کرد. به گفته ی او ، آلبوم جدیدش بعد از ماه مبارک رمضان وارد بازار می شود و در حال حاضر وی مشغول آماده سازی و کار بر روی ترک های این آلبوم می باشد. هم چنین خواجه امیری اشاره کرد که به احتمال زیاد در برنامه ی نوروزی امسال که از شبکه تهران پخش می شود ، حضور پیدا خواهد کرد و به اجرای یک قطعه جدید خواهد پرداخت. مجری گری این ویژه برنامه بر عهده آقای شهریاری می باشد.